Quinta das Setencostas DOC Alenquer 200
aaaa....Quinta das Setencostas, czerwone wino z "romantyczną" historią. Opowieść zaczyna się prozaicznie w Biedronce, kładę trzy butelki na taśmę przy kasie, wina podjeżdżają do Pani kasjerki, wyciągam pieniądze, a tu nagle:
"Widzę ze Pan lubi wina" i po chwili " Dużo osób mówi, że to wino jest bardzo dobre" i (!) "Ja też czasami lubię wypić wino". Oczy podniesione, lekki uśmiech....
Co robić, czy to flirt, czy normalna "przy-kasowa" rozmowa. Podaję pieniądze, myśląc intensywnie nad własną odpowiedzią. Patrze w bok, tylko jedna osoba za mną (nie ma presji, cholera).
Muszę coś powiedzieć, "Tak, tęż czytałem w internecie, że to dość dobre wino" - wydusiłem.
"W internecie?" - pyta jasna dama.
"Tak, jest sporo stron które opisują wina z Biedronki i Lidla. Pomagają w wyborze."
"Oh!?" - cicho wzdycha Pani zza kasy.
Biorę resztę i uciekam niczym 13-letnia dziewica, jednak przed ucieczką rzucam finalne - "Do widzenia, dziękuje"
Quinta das Setencostas jest jak ta sympatyczna Pani zza kasy, może nie sięga najwyższych lotów, ale jednak coś w nim jest. Siła, zaskoczenie i wyrazisty smak. Wytrawne i ten wiek. To jest wino po które warto wrócić. Warte zachodu i wydania troszkę więcej kasy. Mi smakowało i polecam je na wieczory przy kominku lub słuchając bluesa.
Tylko o czym będziemy rozmawiać przy następnej wizycie...przy kasie.
Biedronka 24.90 PLN
Ocena: Bardzo Dobre
Dół Beczki to niekonwencjonalny blog o winach z dyskontów. Blog opisuje wina pół żartem, przez pryzmat jednostki. Skupiając się na wrażeniach związanych z każdym winem. Blogger Dół Beczki to amator win z podwójnym paszportem - polskim i australijskim.
czwartek, 6 lutego 2014
środa, 5 lutego 2014
Na tani początek
Monte da Serra Vinho Branco
Na ekscytujący początek coś wyjątkowego, król białych win do 10PLN - wielki Monte Da Serra. Cóż tu dużo mówić, baza biedronkowych win do dyszki ma się dobrze, kiedy biały Monte szepcze z półki, weź mnie za dychę. Nawet pachnie, trochę słodki, troszkę wytrawny, paleta smaków naprawdę zacna jak na butelkę za 14 fajek lub osiem różowych rolek w biedronce. Nic tylko brać trzy butelki, po co się patyczkować.
No i jeszcze ta przepiękna etykieta, można godzinami delektować się delikatną złotą linią która struga "malowniczy" zamek. Namalowany jak przystało przez córkę właścicieli winnicy (?). Wszystko powinno być tutaj niesmaczne, wodniste, a wcale takie nie jest. Na luźne plażowe wieczory lub do filmu.
Biedronka 9.90 PLN
Ocena: Dobre
Na ekscytujący początek coś wyjątkowego, król białych win do 10PLN - wielki Monte Da Serra. Cóż tu dużo mówić, baza biedronkowych win do dyszki ma się dobrze, kiedy biały Monte szepcze z półki, weź mnie za dychę. Nawet pachnie, trochę słodki, troszkę wytrawny, paleta smaków naprawdę zacna jak na butelkę za 14 fajek lub osiem różowych rolek w biedronce. Nic tylko brać trzy butelki, po co się patyczkować.
No i jeszcze ta przepiękna etykieta, można godzinami delektować się delikatną złotą linią która struga "malowniczy" zamek. Namalowany jak przystało przez córkę właścicieli winnicy (?). Wszystko powinno być tutaj niesmaczne, wodniste, a wcale takie nie jest. Na luźne plażowe wieczory lub do filmu.
Biedronka 9.90 PLN
Ocena: Dobre
Subskrybuj:
Posty (Atom)
